İyi ki Recep Tayyip Erdoğan var, yoksa Recep Tayyip Erdoğan ülkeyi mahvedecekti

0
712

İl başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1993 yılında “başkanlık sistemi özentinin sonucudur, Amerikan emperyalizminin bize tavsiyesidir” derken… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2016 yılında “başkanlık sistemi bizim için gelenekseldir, buna karşı çıkanların genlerinde başkanlık sistemi yok ama, bizim genlerimizde başkanlık sistemi var” dedi.

Belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1995 yılında “üçüncü köprü cinayettir, İstanbul için ölümcül sonuçlar doğurur, bölgede kalan akciğerlerimizin yok edilmesi demektir, yeni rant alanları sağlama olayıdır, inşallah bu cinayet işlenmeden bu hükümet değişir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2012 yılında “bunlar istemezük familyasından, hani o cumhuriyet mitinglerinde cumhuriyetçiyiz diye yürüyenler var ya, işte üçüncü köprüye hep onlar karşı çıktı, hem üçüncü köprüye karşı çıkıyor, hem utanmadan o köprüden geçiyor, niye geçiyorsun o köprüden, sandalla geçsene karşıya” dedi.

İl başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1991 yılında “Güneydoğu sorunu olarak adlandırılan sorun, aslında Kürt sorunudur” dedi.

Siyasi yasaklı Recep Tayyip Erdoğan, 2002 yılında “Kürt sorunu var dersen, sorun olur, yok dersen, sorun ortadan kalkar, biz böyle bir sorun yok diyoruz” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2005 yılında “Kürt sorunu vardır, benim de sorunumdur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2015 yılında “ne Kürt sorunu yavv, kimse bize yutturmaya kalkmasın, yok böyle bir şey” dedi.

İl başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1990 yılında “onlar bizi AB’ye almamayı düşünüyor, biz de girmemeyi düşünüyoruz, bunların asıl adı Katolik Hıristiyan Devletler Birliği’dir” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2004 yılında “hedefimiz AB’ye tam üyelikti, hamdolsun başardık, hamdolsun bizim hükümetimize nasip oldu, bayramımız kutlu olsun, inşallah bu başarılarımız ilerde romanlarda yazılacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2016 yılında “eyyy AB almayacaksanız söyleyin bilelim, hiç kusura bakmasınlar, biz AB’nin kapıkulu değiliz, sen yoluna, biz yolumuza” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2007 yılında “Bahçeli’nin aktörlük yanı var, bana ip gönderiyor, al idam et diyor, şu anda bir hukuk devletinde yaşıyoruz, idamların müebbete dönüştüğü bir dönemde yaşıyoruz, böyle bir dönemde idamdan bahsetmek, kanunlara ne kadar uzak olduğunun göstergesidir, bunlardan haberi yok” derken… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “sayın Bahçeli’ye devlet adamlığı nedeniyle şahsım adına teşekkür ediyorum, idamı getirirlerse geri çevirmem, onaylarım” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2014 yılında kanun çıkardı, termik santrallara baca filtresi takılması için beş yıl süre tanıdı.

Akp genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılında kanun çıkardı, termik santrallara baca filtresi takılması için üç yıl süre daha tanıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “böyle bir şeyi kabul etmem mümkün değil, halkımızın zehirlenmesine fırsat veremeyiz” dedi, veto etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek’i “kardeşim” diyerek, bakan yaptı, Ahmet Davutoğlu’nu “kardeşim” diyerek, hem bakan yaptı, hem de kendi yerine Akp genel başkanı ve başbakan yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “bunlar Halk Bankası’nı dolandırmaya çalışıyor, bunları niye anlatıyorum, kimin aslında ne olduğunu öğrenin diye anlatıyorum” dedi.

Özetlersek…

İl başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göre, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Amerikan emperyalizminin özentisi, belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göre, başbakan Recep Tayyip Erdoğan rant cinayeti işliyor, siyasi yasaklı Recep Tayyip Erdoğan’a göre, milletvekili Recep Tayyip Erdoğan vatandaşı kandırıyor, il başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göre başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın AB’ye girmesi mümkün değil, başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a göre AB’ye girdik, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi yok, başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a göre ise, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaten hukuktan haberi yok, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a göre, başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la Akp genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan halkı zehirliyor, başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümeti dolandırıcılara teslim ettiğini, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik.

Yani nedir bu böyle Recep Tayyip Erdoğan’ın Recep Tayyip Erdoğan’dan çektiği Allah aşkına…

Recep Tayyip Erdoğan’ın hatalarını düzeltmekten, memleketi yönetmeye vakit bulamıyor Recep Tayyip Erdoğan!

Yılmaz ÖZDİL

CEVAP VER

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.